Tanie rozmowy w konkretnej porze dnia

Tanie rozmowy
Tanie rozmowy

W dzisiejszych czasach jesteśmy świadkami bardzo silnej konkurencji pomiędzy operatorami świadczącymi usługi telekomunikacyjne. Dotyczy to usług telekomunikacyjnych w każdym wydaniu, jednakże najbardziej problem dotyka operatorów telefonii komórkowej i stacjonarnej. Aby pozyskiwać nowych klientów i utrzymywać przy sobie dotychczasowych, oferują oni bardzo różne usługi i dodatki do swoich usług. Ponadto też oferują bardzo korzystne ceny abonamentów i poszczególnych usług. Przykładów tego rodzaju specjalnych, wyjątkowo atrakcyjnych ofert może być wiele, natomiast do najskuteczniejszych należy obniżanie cen połączeń w konkretnych porach dnia.

Jest to rozwiązanie szczególnie popularne wśród operatorów telefonii stacjonarnej. Bardzo często mamy obecnie do czynienia z ofertą na telefon stacjonarny, w ramach której tanie rozmowy można prowadzić w konkretnych godzinach. Najczęściej są to godziny, w których rozmowy prowadzi się rzadziej, w tym przede wszystkim w godzinach nocnych. Rozwiązanie, w którym tanie rozmowy można prowadzić np. po godzinie dwudziestej lub dwudziestej pierwszej jest standardem. Szczególnie często oferta taka jest przedstawiana emerytom, których należy zachęcać w wyjątkowy sposób do posiadania telefonu i płacenia abonamentu.

Tanie rozmowy o konkretnej porze dnia są także coraz częściej spotykane w ofercie operatorów telefonii komórkowej. Tutaj także najczęściej niższe ceny połączeń spotyka się w godzinach nocnych i wieczornych. Oferta taka jest dołączona do standardowego abonamentu.

Co ważne, czasami można spotkać także całkowicie darmowe rozmowy w tych godzinach. Darmowe rozmowy oznaczają, że osoba dana będzie prowadziła rozmowy w tych godzinach bardzo długo i z całą pewnością nie zrezygnuje z tego operatora.

Co także ważne, oferta taka jest przede wszystkim spotykana przy abonamentach, przy telefonach na kartę spotyka się ją rzadziej. Jest to forma zachęty klientów do posiadania abonamentu, który zawsze wiąże klienta z firmą mocniej i na dłużej. Oczywiście mowa tutaj o telefonii komórkowej.