Parasole z nadrukiem – metody drukowania

Parasole z nadrukiem
Parasole z nadrukiem

Parasole z nadrukiem to coraz częściej stosowany gadżet promocyjny wielu firm. Jest to nic innego jak zwykły parasol na którym znajdziemy wyjątkowe logo kojarzone z konkretną marką. Takie parasole wykonuje się drukując na materiale odpowiedni rysunek czy też napis przy użyciu różnych technik. Jedną z nich jest sitodruk. Tej metody używa się gdy mamy do czynienia z parasolami wykonanymi z poliestru lub nylonu. Każdy wydruk składa się z kilku etapów do których należy przede wszystkim przygotowanie matryc, których ilość odpowiada ilości kolorów jaki ma znajdować się na naszym parasolu.

Każdą matryce nakłada się następnie na metalową ramę i przeciska się przez sito farbę. W taki sposób stopniowo powstaje obraz, który następnie należy wysuszyć. Inną metodą na umieszczenia znaku firmowego na parasolach jest sublimacja. parasole z nadrukiem oznaczane tą metodą mają jednak znaczącą wadę. Mogą one występować wyłącznie w białym kolorze. By wykonać obraz na materiale potrzebna jest tu prasa termiczna, drukarka oraz specjalny papier do sublimacji. Na takim papierze drukuje się wybrany wzór, który następnie nakłada się na parasol i zgrzewa przy użyciu prasy w ten sposób, że nie widać iż jest to naniesiona naklejka.

Podobną metodą jest termo-transfer. Tutaj możemy jednak wykorzystać dowolny kolorowy materiał tworzący czaszę parasola. Logo wydrukowane na papierze sublimacyjnym nanosi się na nasz gadżet grafiką do dołu i pod wpływem temperatury sięgającej 190°C zostaje on zgrzany w materiał. By był bardziej trwały zostaje przykryty papierem silikonowym i specjalnie utrwalony. Parasole z nadrukiem to jednak nie tylko materiał. Równie ważna jest rączka którą też możemy dostosować do naszych potrzeb. By stała się unikatowa wystarczy ozdobić ją przy pomocy tempo druku lub grawerowania.

Pierwszy z nich to możliwość nadrukowania maksymalnie czterokolorowego obiektu przy pomocy tamponu. Tym sposobem możemy ozdobić praktycznie każdy materiał z jakiego powstają rączki. Grawerowanie możemy natomiast wykonać wyłącznie w drewnie lub metalu. Jest to najtrwalsza metoda, bowiem naniesione laserowo logo jest nieusuwalnym elementem.